6 powodów, by zainwestować w instalację centralnego odkurzania

Odkurzanie na dużych powierzchniach nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków – zazwyczaj na tę czynność trzeba poświęcić dużo czasu oraz przeznaczyć wiele energii i nerwów podczas przenoszenia ciężkiego odkurzacza, ciągłego przepinania kabla do kolejnych gniazdek oraz opróżniania worka pełnego roztoczy. Jest to uciążliwe zajęcie, ale możesz zdecydowanie ułatwić sobie jego wykonywanie, korzystając z odkurzacza centralnego. Czytaj dalej, aby bliżej poznać jego specyfikę pełną zalet!

Czym jest odkurzacz centralny?

Instalacje centralnego odkurzania to nic innego jak system rur i gniazd ssących zamontowanych w ścianach, które łączą się z jednostką centralną, czyli urządzeniem odpowiedzialnym za zasysanie powietrza wraz z zanieczyszczeniami, które następnie są gromadzone i filtrowane w specjalnym zbiorniku. Aby odkurzyć dane pomieszczenie wystarczy jedynie wpiąć wąż do gniazda ssącego umieszczonego w ścianie, który automatycznie włączy tryb odkurzania.

Wygoda użytkowania

Korzystając z odkurzacza centralnego, nie musisz wszędzie nosić ze sobą ciężkiego sprzętu. Do odkurzania za jego pomocą potrzebny jest jedynie lekki wąż ssący zazwyczaj o długości od 5 do 15 m – tak duży zasięg pozwala na szybsze odkurzenie sporego obszaru, bez konieczności ciągłego przepinania rury do innych gniazd. Ponadto odkurzacze centralne można wyposażyć w dodatkowe akcesoria ułatwiające sprzątanie trudno dostępnych miejsc np. specjalne szczotki lub końcówki do rury ssącej.

Czystsze powietrze i mniejsza ilość kurzu

Instalacja centralnego odkurzania zasysa powietrze wraz z kurzem i wszelkimi drobnoustrojami bezpośrednio do jednostki centralnej, która następnie je filtruje i wypuszcza na zewnątrz budynku. Dzięki temu w domu nie pozostaje zanieczyszczone powietrze o przykrym zapachu wraz z fruwającymi drobinkami kurzu, które są szczególnie uciążliwe dla alergików – jeśli cierpisz na alergię, to odkurzacz centralny będzie skutecznym rozwiązaniem na ograniczenie drażniących alergenów i tym samym nieprzyjemnych objawów alergii.

Niezwykła wydajność i skuteczność

W porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy silnik jednostki centralnej produkuje o wiele silniejsze podciśnienie i tym samym umożliwia skuteczniejsze zasysanie zabrudzeń oraz łatwiejsze czyszczenie dywanów. Dodatkowo podczas odkurzania nie musisz się martwić o to, że odkurzacz obniży swoją wydajność przez to, że worek zostanie zapełniony. Co więcej, w zależności od modelu można opróżniać zbiornik ręcznie od 2 do 4 razy w ciągu roku lub wcale, jeśli odkurzacz jest wyposażony w automatyczny system opróżniania zanieczyszczeń do kanalizacji – taki mechanizm posiadają odkurzacze Drain Vac.

Ciche odkurzanie

Zazwyczaj jednostkę centralną umieszcza się w pomieszczeniach gospodarczych, w związku z tym generowany przez nią hałas nie dociera do pomieszczeń mieszkalnych. Jedyny dźwięk, jaki może towarzyszyć sprzątaniu to delikatny świst powietrza zasysanego przez rurę. Zatem odkurzanie nie koliduje z prowadzeniem rozmów, słuchaniem muzyki czy też nie przeszkadza innym domownikom podczas relaksu.

6 powodów, by zainwestować w instalację centralnego odkurzania
youtube logo
instagram logo
pinterest logo
goldenline logo
allegro logo
linkedin logo